Ez a cikksorozat azzal a szerény szándékkal indult, hogy feltérképezze az összes létező színt, vagy színkombinációt, amelyet egy konyhában lakberendezési szempontból alkalmazni lehet. Facebook-os közvéleménykutatásom eredményeképpen a bézs szín következik.
Az a véleményem, hogy a színek elnevezése megállapodás kérdése. Nehéz meghatározni objektíven, hogy melyik szín, kinek milyen. A bézs pedig kifejezetten az a szín, amelynek árnyalatai közel állnak egymáshoz, épp ezért itt nagyon nehéz meghatározni, melyik szín is a bézs. Van akinek kapuccsínó, van akinek inkább szürkés, vagy esetleg más benne lévő szín alapján picit lazacos, vagy akár kékes-zöldes beütésű. Még nehezebb ugyanezeket a színeket fotón beállítani, hisz a fotó csak nagyon ritkán adja vissza az eredeti árnyalatokat. Az itt összegyűjtött fotókon az én választásaim találhatóak, amelyekben az a közös, hogy közel vannak a bézshez, bár némelyik láthatóan egy fa felület, mégis el lehet képzelni, mintha a most tárgyalt szín lenne. Javaslatom az, hogy a válasszatok konkrét színt, mindig minél nagyon felületű színminta alapján és ne az elnevezéshez ragaszkodjatok. Ha lehetséges a mintát vigyétek oda, abba a helyiségbe, ahol majd a bútor lesz belőle és különböző fényviszonyok mellett - mesterséges, természetes - is nézegessétek meg, hogy tetszik-e.
Általánosan igaz, hogy ez egy semleges, visszafogott szín. Lehet erre a tulajdonságára alapozva még több neutrális, úgynevezett föld-színt - barna, szürke, krém és árnyalatai - vagy pasztell színeket pakolni mellé, akkor egy finom, nyugodt teret hozunk létre, többnyire ezt láthatjuk a képeken is. Ide sorolható még, amikor fafelületekkel párosítják. Lehet viszont feldobni élénk színekkel is, mint a piros, vagy a narancs. Fehérrel pedig egy kicsit modernebb, sterilebb hatást érhetünk el. Egyaránt jó választás modern vagy klasszikus stílusú konyhabútor esetén.
Képek forrása: pinterest, scavolini, veneta cucine, key cucine, nicety, dwell
Kommentek